Kelly Gneiting jest trzykrotnym mistrzem USA w sumo. I to w najcięższej kategorii wagowej. 181-kilogramowy Kelly pokonał królewski dystans w czasie 9 godzin, 48 minut i 11 sekund. Pierwsze 8 mil (12.8 km) biegł, później maszerował. Jego wyczyn został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa, dezaktualizując tym samym rekord innego śmiałka ważącego bagatela 124 kilogramy.

Najbardziej podoba mi się w tej historii ośli upór tego grubasa. Bo sam kiedyś byłem gruby i też jestem uparty jak osioł, dzięki czemu zacząłem biegać i ukończyłem pierwszy maraton pomimo niewielkich przygotowań. Na mecie Kelly powiedział reporterowi Los Angeles Times coś co oddaje ducha tej dyscypliny sportu:

If I have to crawl, I will

Więcej o Kellym można dowiedzieć się z krótkiego dokumentu o jego biegu:

Mateusz

Przygodę z bieganiem zacząłem blisko 10 lat temu bo w 2006 roku. Od tego czasu również prowadzę bloga. Ukończyłem dwa maratony, dychę biegałem w 40 minut, potem miałem poważną kontuzję i teraz po raz kolejny wracam do sportu.