31 marca 2011 - 15

’33’ – minimalistyczne Asicsy

Thumbnail

Asics wprowadza nową linię produktów o nazwie 33. Liczba pochodzi od ilości kości w ludzkiej stopie. Wygląda na to, że buty z serii Asics 33 mają być odpowiedzią na buty do biegania ‚naturalnego’. Modele z nowej serii to GEL-Blur33 i Rush33.

GEL-Blur33 oprócz dziwnej nazwy posiada kilka systemów amortyzujących. Waży 280 gramów i z tego co rozumiem ma być butem treningowym.

Minimalistyczny model Rush33 nadaje się skolei do krótkich biegów. Jest bardzo lekki, waży 273 gramy.
Obydwa modele będą dostępne w pięciu wersjach kolorystycznych w wersji damskiej i męskiej.

Na pierwszy rzut oka widać, że Asics przespał trend butów minimalistyczny lub inaczej mówiąc modę na bieganie naturalne. Zdecydowanym liderem jest Nike z modelem Free oraz zahaczającym o minimalizm LunarGlide. Już po pierwszym spojrzeniu na model GEL-Blur33 bije w oczy podobieństwo z Nike LunarGlide, z resztą spójrzcie sami:

Nie mogę się doczekać, kiedy buty będą do obejrzenia w polskich sklepach. Na zachodzie mają się zacząć pojawiać na sklepowych półkach od kwietnia. Od jakiegoś czasu biegam w innym bucie z tej samej półki – Puma Faas 500 – muszę przyznać, że na krótsze treningi buty minimalistyczne są idealne.

Mateusz

Przygodę z bieganiem zacząłem blisko 10 lat temu bo w 2006 roku. Od tego czasu również prowadzę bloga. Ukończyłem dwa maratony, dychę biegałem w 40 minut, potem miałem poważną kontuzję i teraz po raz kolejny wracam do sportu.

Udostępnij wpis w social media

Skomentuj wpis