20 listopada 2013 - 2

Blog Forum Gdańsk 2013

Thumbnail

Gdańsk organizuje największe w Polsce święto blogosfery już od czterech lat. Miałem przyjemność być na trzech edycjach BFG i za rok mam nadzieję ponownie odwiedzić piękny Gdańsk. To wspaniałe, że Gdańsk promuje swoją markę właśnie w taki sposób. Żadne inne miasto nie jest tak otwarte na blogi jak Gdańsk i mam nadzieję, że strategia marketingowa obrana przez gdański ratusz zwróci się mu z nawiązką.

Największą korzyścią płynącą dla mnie jako blogera jest możliwość porozmawiania z innymi blogerami w tak zwanych kuluarach. Trudno było wytłumaczyć ludziom, że jestem blogerem biegowym, który nie biega. Musiałem kilka razy opowiadać historię swojego połamanego obojczyka i rozwalonych więzadeł, co nie było dla mnie wcale miłe, a dla rozmówców zrozumiałe. Najgorsze jest to, że dopiero w przyszły wtorek pokażę lekarzowi wyniki rezonansu i będę wiedział, w którą stronę iść z leczeniem. Nie obyło się też bez przygody z powrotem. Kupiłem bilet na lot z Warszawy do Gdańska za super cenę, tylko 200 zł. Okazało się, że zapomniałem, że jestem w Gdańsku a nie w Warszawie 😉

Chciałbym Wam pokazać trzy prezentacje, które moim zdaniem były najciekawsze oraz jedną bonusową 😉 Zaczynamy!

Po pierwsze – Jerzy Owsiak! Miałem okazję porozmawiać chwilę z Jurkiem na imprezie integracyjnej i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym jak otwartą i pozytywną jest osobą. Ten człowiek został stworzony do zarażania innych swoją ideą niesienia pomocy innym i dzielenia się pozytywną energią. Niestety po raz kolejny ze względu na kontuzję nie będę mógł brać udziału w biegu Policz Się Z Cukrzycą, organizowanym przed finałem WOŚP ale Was do tego gorąco zachęcam! Wspierajmy WOŚP i inne fundacje, które poprzez bieganie pomagają innym. To piękna sprawa.

 Druga prezentacja warta obejrzenia została przedstawiona przez Adama Przeździęka, którego znam od dłuższego czasu przede wszystkim jako biegacza i triatlonistę. Adam opowiada jak łączyć pasję blogera z normalnym życiem. Często zapędzam się z aktywnością w social media podczas treningu i zamiast być na siłowni godzinę robię trening w dwie. Adam bardzo dobrze radzi – na treningu włącz Endomondo ale wyłącz Facebooka!

Trzecia prezentacja, którą polecam Waszej uwadze została wygłoszona przez Marka Staniszewskiego i prezentuje szerokie spojrzenie na blogosferę. Warto posłuchać i poświęcić chwilę na refleksję czym są blogi i jaka jest ich przyszłość. Moim zdaniem przyszłość należy do blogerów i nie mamy się czego bać. Pisał o tym również Kominek w swoim ostatnim wpisie.

Na koniec bonus – stand-up Krzyśka Gonciarza z Zapytaj Beczkę.

Mateusz

Przygodę z bieganiem zacząłem blisko 10 lat temu bo w 2006 roku. Od tego czasu również prowadzę bloga. Ukończyłem dwa maratony, dychę biegałem w 40 minut, potem miałem poważną kontuzję i teraz po raz kolejny wracam do sportu.

Udostępnij wpis w social media