19 czerwca 2014 - 2

Musli dokładnie takie jak chcesz!

Thumbnail

Nie wiem jak Wy, ale ja mam zawsze problem z porządnym śniadaniem. Rano jestem jak zombie i zrobienie owsianki mnie często przerasta. Pokrojenie truskawek albo bananów w środku nocy, bo przecież 8 rano to przecież środek nocy, na ogół przegrywa z dodatkowymi pięcioma minutami snu. Nie mówię już o omlecie, to jest jakiś kosmos. Kiedy biegałem rano robiłem śniadanie automatycznie, ale ostatnie miesiące i lata to okres odejścia od rygoru treningowego i dietetycznego. Na szczęście mam po drodze do pracy piekarnię, która robi kanapki z warzywami z pełnoziarnistego pieczywa. Więc tragicznie nie jest.

Kolejnym dużym problem jest beznadziejność produktów śniadaniowych w supermarketach. Oczywiście można samemu komponować różne rodzaje mieszanek ale musi to wejść w nawyk. Trzeba mieć specjalne pudełko, wiedzieć w jakich proporcjach co z czym zmieszać. No dobra, przesadzam. Zrobienie musli to nie jest wielki wyczyn, ale do tej pory jakoś nie specjalnie robiłem własne mieszanki. Po prostu używałem standardowych płatków owsianych górskich z owocami. To samo z omletem. Nigdy nie byłem mistrzem śniadań.

I tutaj przechodzę do sedna sprawy. Po raz kolejny znajomi założyli biznes, który mogę z ręką na sercu Wam przedstawić, rekomendować i nawet rozdać kilka produktów. Ania i Stefan Batory otworzyli sklep internetowy takjakchcesz.pl, dzięki któremu możemy skomponować mieszankę płatków według własnego przepisu. Stworzyłem bardzo prostą kombinację, która będzie dobra do mleka a także do przygotowania omletu białkowego. Na podstawę swojej mieszanki wybrałem płatki owsiane górskie. Jako dodatki: jagody goji (20g), orzechy pecan (30g), pestki dyni (30g) i dla smaku belgijska czekolada cappuccino (30g). Kierowałem się głównie chęcią poznania nowym smaków i podstawą mieszanki, która jest bardzo uniwersalna. Po dosypaniu prawdziwego kakao robię naprawdę genialne omlety, a po dodaniu odżywki białkowej i mleka mam świetną papkę 😉 Każda tuba z musli jest dokładnie opisana pod kątem składu i wartości energetycznej. U mnie na 100g przypada 403 kcal, białko 12g, węglowodany 56g, tłuszcz 13g. W 1,7-litrową tubę wchodzi 656 gramów płatków więc jest tego całkiem dużo. Ceny są rozsądne, pomiędzy 15 a 30 złotych.

Na koniec niespodzianka od Ani i Stefana z takjakchcesz.pl – trzy dowolne kompozycje płatków do wygrania. Wystarczy w komentarzu (wtyczka Facebook Comments poniżej) napisać jaka mieszanka przydałaby się w Waszej diecie biegacza pod kątem regeneracji. W przyszłą środę (25.06.2014) ogłoszę wyniki 🙂

Mateusz

Przygodę z bieganiem zacząłem blisko 10 lat temu bo w 2006 roku. Od tego czasu również prowadzę bloga. Ukończyłem dwa maratony, dychę biegałem w 40 minut, potem miałem poważną kontuzję i teraz po raz kolejny wracam do sportu.

Udostępnij wpis w social media

Skomentuj wpis