23 stycznia 2011 - 9

Nike x UNDERCOVER: Gyakusou International Running Association

Thumbnail

Na początek bardzo klimatyczny klip, będący prezentacją kolekcji Nike i Juna Takashiego. Nigdy żaden klip promocyjny nie trafił tak dobrze w mój gust i sposób postrzegania biegania jako elementu kultury wielkiego miasta.

Co to dużo pisać, stylówka jest 100 na 100. W końcu bieganie znalazło się w obszarze zainteresowań światowej klasy projektantów. Szkoda, że kolekcja jest niedostępna w Polsce, z tego co wyszperałem w necie praktycznie niedostępna w Europie. Szkoda.

Jun Takashi założyciel kultowej firmy Undercover od pewnego czasu znalazł nową pasję, bieganie. Mieszkając w kraju kwitnącej wiśni, będąc inspirującym guru sztuki, mody i designu nie może to być pozostawione samo sobie. Wspólnie z Nike stworzył performance’owa kolekcje do biegania. W jej skład wchodzi seria ciuchów (kurtki, koszulki, bluzy, spodnie, szorty itp.) oraz butów Zoom Spider TT+. Wszystko jest pełnoprawnym produktem do biegania oznaczonym symbolem Gyakusou (z japońskiego ‚gyaku’ oznacza zły kierunek, a ‚sou’ to po prostu bieg). To również nazwa nieformalnej grupy biegaczy, której dowodzi Takashi. Chętni na zakupy będą mieli nie lada problem z ich nabyciem. Kolekcja nie należy do najtańszych i będzie dostępna w bardzo ograniczonej dystrybucji.

Ceny wysokie ale gdyby były dostępne w Polsce na pewno coś bym kupił.

  • light weight stretch jacket. $485
  • french terry hoodie. $261
  • dri fit top. $125
  • rip stop pants. $336
  • lunar spiders. $168
  • dri fit cap. $8

Wysoką cenę tłumaczy niepowtarzalny design oraz jakość wykonania. Można się przekonać na własne oczy jak świetnie jest zrobione kurtki do biegania Nike x UNDERCOVER.

Na deser zdjęcia.

nike-x-undercover-gyakusou-international-running-association-5

nike-x-undercover-gyakusou-international-running-association-6

nike-x-undercover-gyakusou-international-running-association-8

nike-x-undercover-gyakusou-international-running-association-9

nike-x-undercover-gyakusou-international-running-association-4

nike-x-undercover-gyakusou-international-running-association-1

nike-x-undercover-gyakusou-international-running-association-2

nike-x-undercover-gyakusou-international-running-association

nike-undercover-gyakusou-1

nike-undercover-gyakusou-4

nike-undercover-gyakusou-2

nike-undercover-gyakusou-3

Źródło: tenisufki.eu & hypebeast.com

Mateusz

Przygodę z bieganiem zacząłem blisko 10 lat temu bo w 2006 roku. Od tego czasu również prowadzę bloga. Ukończyłem dwa maratony, dychę biegałem w 40 minut, potem miałem poważną kontuzję i teraz po raz kolejny wracam do sportu.

Udostępnij wpis w social media

Skomentuj wpis