27 marca 2014 - 3

Raport Replise na temat biegania, czyli moda na zdrowie

Thumbnail

Replise przygotowało raport na temat biegania, ze szczególnym uwzględnieniem wpisów na temat motywacji i kontekstu pojawiania się tych rozmów. W badaniu skupiono się na poznaniu poglądów oraz tematyki rozmów Internautów dotyczących obecnego trendu jakim stało się bieganie. Analiza została oparta na podstawie informacji opublikowanych w sieci w okresie 01.08.2012 – 30.09.2013. Raport zawiera analizę wypowiedzi User Generated Content.

1a

O popularności biegania świadczą liczne strony internetowe, blogi, serwisy video czy też fora internetowe. Fani biegania chwalą się swoimi wynikami, rywalizują, wymieniają doświadczeniami bądź umawiają się na wspólne treningi.

3

Pogłębiony raport Replise Poland pozwolił na dokonanie analizy nastawienia emocjonalnego użytkowników w odniesieniu do tematu badania. Ponadto przedstawiono typy kanałów, w których poruszane były najbardziej interesujące tematy i motywacja do biegania. Wyłoniono listę najpopularniejszych sportów (poza bieganiem) oraz zauważono istotne różnice w wypowiedziach pomiędzy płciami. Mężczyźni mają inny stosunek do biegania niż kobiety. Ten sport jest dla nich przede wszystkim formą rozgrzewki przed właściwym treningiem siłowym. Kobiety natomiast łączą bieganie z odchudzaniem jako środkiem uzyskanie idealnej sylwetki.

2

Dyskusja w Internecie przebiegała wokół opisów wrażeń po zawodach, planów treningowych, wyników i aspektów zdrowotnych (kontuzji, samopoczucia). Moda na bieganie zagościła w Polsce na stałe. Wiosna za pasem więc pora zadbać o kondycję i zacząć biegać.

 PS: Dziękuje globalnej siedzibie Replise za podlinkowanie do notatki 🙂

Mateusz

Przygodę z bieganiem zacząłem blisko 10 lat temu bo w 2006 roku. Od tego czasu również prowadzę bloga. Ukończyłem dwa maratony, dychę biegałem w 40 minut, potem miałem poważną kontuzję i teraz po raz kolejny wracam do sportu.

Udostępnij wpis w social media

Skomentuj wpis