28 kwietnia 2011 - 7

Saucony – What is Strong?

Thumbnail

Wczoraj premierę miał klip reklamowy Saucony ‚What is Strong’. Warto zaznaczyć, że jest to pierwszy spot reklamowy Saucony emitowany w całych Stanach Zjednoczonych i największa kampania tej marki w jej historii. Kampania obejmuje telewizję, internet, outdoor i materiały POS (czyli wystrój półek sklepowych, taki mój marketingowy bełkot). Kampanię przygotowała agencja Mechanica z miasta Newburyport w Massachusetts.

„Jako biegacze wiemy, że ludzie biegają dla swoich osobistych celów” – mówi Chris Lindner, szef marketingu Saucony. „Nieważne czy dla bliskiej osoby, celów charytatywnych, medalu czy dla samego siebie, bieganie inspiruje ludzi czyniąc ich silniejszymi. W gruncie rzeczy o to chodzi w kampanii – gdzie i jak trenujemy oraz jacy ludzie i wydarzenia nas wzmacniają”.

Podoba się Wam? Bo mi bardzo. Szkoda tylko, że Saucony jest prawie nieobecne w Polsce i całą swoją promocję oparło o niskie marże w hurcie, dzięki czemu sprzedawcy do nich zachęcają klientów. Wiadomo, niska marża, większa przebitka na butach, większy zysk dla sklepu. Można napisać magisterkę o strategii Saucony w Polsce – „Jak bez wydania złotówki na marketing zdobyć kilka procent rynku wartego kilka milionów złotych rocznie” 😉

Mateusz

Przygodę z bieganiem zacząłem blisko 10 lat temu bo w 2006 roku. Od tego czasu również prowadzę bloga. Ukończyłem dwa maratony, dychę biegałem w 40 minut, potem miałem poważną kontuzję i teraz po raz kolejny wracam do sportu.

Udostępnij wpis w social media

Skomentuj wpis
 • ruli

  Precz z seksizmem. Chcemy równouprawnienia. Dlaczego ten pan epatuje gołą klatą, a niewiasta musi się grzać w długim rękawku i kamizelce!!!

  • Dżejkob

   Hehe dokładnie 😀 Widać, że coś tam jej podskakuje, niech się nie krępuje B)

   • Panowie spokojnie 😉 Podobno bieganie bez specjalnego stanika biegowego jest bardzo niewygodne.

 • Kamil

  powinienem ogladc takie reklamy codziennie przed snem i o poranku : ) …

 • Super! Kopiuję filmik na swoją ścianę na fb. Kocham Saucony za to, że robią najlepsze buty w jakich biegałem 🙂

 • Karoshi

  W tej reklamie panią nie przeszkadzało 😛
  http://www.youtube.com/watch?v=97hXrcf8XN8&feature=player_embedded