13 sierpnia 2013 - 0

To zdjęcie przejdzie do historii sportu

Thumbnail

Kiedy zobaczyłem to zdjęcie pomyślałem, że to z pewnością efekt pracy grafika. Jednak Olivier Morin z Agence France Presse rzeczywiście uchwycił Usaina Bolta w biegu na tle błyskawicy i to na dwóch fotografiach. Miał ustawione pięć aparaty przed metą, które automatycznie uchwyciły biegnącego Jamajczyka. Jak mówi sam fotograf – Nie zauważyłem żadnego wyładowania atmosferycznego, kiedy robiłem to zdjęcie. Zobaczyłem je dopiero potem, jakieś pięć minut po biegu, kiedy przeglądałem materiał na laptopie. Nie próbowałem zawrzeć błyskawicy na fotce. Uchwycenie samego Usaina Bolta w ruchu jest już wystarczająco trudnym zadaniem.

Zdjęcie przejdzie do historii ale sam wynik Bolta nie. 9,77 sekundy, zagwarantowały mu powrót z Moskwy ze złotym medalem ale jego życiówka będąca rekordem świata to 9,58.

Mateusz

Przygodę z bieganiem zacząłem blisko 10 lat temu bo w 2006 roku. Od tego czasu również prowadzę bloga. Ukończyłem dwa maratony, dychę biegałem w 40 minut, potem miałem poważną kontuzję i teraz po raz kolejny wracam do sportu.

Udostępnij wpis w social media

Skomentuj wpis