05 marca 2014 - 2

„Zacznij biegać”

Thumbnail

Krzysiek, który mnie rehabilitował przez ostatnie miesiące zobaczył wyniki nowego USG kolana. Mam zacząć biegać. To kolejny etap rehabilitacji. Crash test kolana. Opis badania różni się bardzo od poprzednich. Nie mam przed sobą starych badań ale w tym jest wszystko bez cech patologii oraz zakończony aktywny odczyn naprawczy. Przyczep więzadła rzepki się zaleczył i zabliźnił, hormon wzrostu zadziałał. Jezu jak zajebiście.

Ale żeby nie było. Mam niestabilną rzepkę i luźne więzadła krzyżowe. Rzepka jest przesunięta w bok co wywołuje problemy, trzeba nad tym pracować. Ciężarów raczej podnosić nie będę, wątpię czy wrócę do biegania na dystansie pełnego maratonu. Ale jest dużo lepiej.

Cytując opis badania:

Bez zmian.
W normie.
Bez cech patologii.

Mateusz

Przygodę z bieganiem zacząłem blisko 10 lat temu bo w 2006 roku. Od tego czasu również prowadzę bloga. Ukończyłem dwa maratony, dychę biegałem w 40 minut, potem miałem poważną kontuzję i teraz po raz kolejny wracam do sportu.

Udostępnij wpis w social media

Skomentuj wpis
  • parkrun Warszawa

    Powodzenia w powrocie do zdrowia. Czasami problemy z kolanami ciągną się już dalej. Dobrze, że można powrócić do biegania.

  • Zdrowiej jak najszybciej i wracaj do formy:)