17 kwietnia 2011 - 2

ZXM – linia biegowa ZARA

Thumbnail

Dowiedziałem się z nieoficjalnych źródeł, że Zara chce walczyć o klienta premium z uznanymi producentami odzieży biegowej. Nie wróżę im spektakularnego sukcesu wśród biegaczy ale mogą wpłynąć na ofertę wielkich koncernów sportowych w 2012 roku. Ubrania z Zary nie posiadają nawet sportowych zamków błyskawicznych, ani nowych technologii w tkaninach, są jedynie ‚oddychające’. Osobiście bardzo podoba mi się ich plecak i okulary. Brakowało mi fajnych toreb i worków na zawody, na widok których nie myśli się ‚torba dresa na siłownię’. W butach z Zary raczej bałbym się zrobić dłuższe wybiegania, chociaż biorąc pod uwagę moje doświadczenia z butami z Lidl, nóg by z tyłka nie wyrwały.

Cieszy fakt, że jeden z największych europejskich producentów odzieży wprowadza do swoich sklepów linię biegowo-treningową.  Nie myślcie, że jestem negatywnie nastawiony do takich inicjatyw, wręcz przeciwnie. W ofercie sklepów ZARA są stylowe ubrania, buty i akcesoria biegowe. A bieganie to też styl i moda. Na pewno kolekcje takie jak UNDERCOVER x Nike GYAKUSOU przetarły szlak śmiałemu designowi w bieganiu (więcej o kolekcji biegowej Juna Takashiego na wiosnę/lato 2011 jutro). To duży ukłon w stronę biegaczy dbających o outfit. Jako osoba dbająca o swoją wygląd i biegacz interesujący nowościami biegowymi jestem podwójnie ożywiony tym newsem.

Kolekcja dostępna jest na razie wyłącznie w Holandii, Niemczech i Hiszpanii. Nic nie wiadomo na temat dostępności w Polsce. Nie ma również linii damskiej. Ceny umiarkowane – kurtka 39 EUR, legginsy 29 EUR, t-shirt 17 EUR, buty 49 EUR. Szczególnie jestem ciekaw tych ostatnich.

Mateusz

Przygodę z bieganiem zacząłem blisko 10 lat temu bo w 2006 roku. Od tego czasu również prowadzę bloga. Ukończyłem dwa maratony, dychę biegałem w 40 minut, potem miałem poważną kontuzję i teraz po raz kolejny wracam do sportu.

Udostępnij wpis w social media

Skomentuj wpis
  • chris

    Kolorystyka „livestrong” 😉 Buty też znajomo podobne do nike free…

    • Czuć lekką inspirację tym modelem 🙂